HELAL BELGESİ
MSDS
DANIŞMANLIK
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
ISO 9001:2015
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 22000 Gıda Güvenliği (HACCP)
OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği
CE Belgesi / CE İşareti / CE Markalama / CE Belgelendirme
BRC Belgesi
UKRSEPRO Ukrayna İhracat Belgesi
Marka
TSE
Toplam Kalite Yönetimi
Altı Sigma
ISO Eğitimleri
Site Haritası

Ankara"da Iso 10002 Belgesini İlk Alan Belediye Mamak Oldu!

Ankara"da Iso 10002 Belgesini İlk Alan Belediye Mamak Oldu

Mamak Belediyesi, vatandaşların memnuniyeti ve şikayetlerini ele alınması için ISO 10002 sistemi kurarak bu sistemi belgelendirdi.
 

Vatandaş istek ve şikayetlerinin yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi sonucunda ISO 10002 belgesine sahip olan Mamak Belediyesi, Ankara’daki kamu kurumları içinde Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip tek kurum oldu. 2010 yılında Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi almak için kurum içi çalışma başlatan Mamak Belediyesi, Avrupa Kalite Vakfı’nın denetimlerinin ardından İstanbul Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ödül töreniyle Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü aldı. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni altı yıldır başarıyla uygulayan Mamak Belediyesi, bu kez vatandaş memnuniyeti ve şikayetlerin ele alınması standardı olan ISO 10002 belgesini almak için 2 gün süreyle denetime tabi tutuldu. Denetim süresince kuruma bağlı bütün birimlerin iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikayet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik vatandaş memnuniyetinin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetleme gerçekleşti. Değerlendirmeler sonucu hazırlanan rapor sonrasında sınavı başarıyla geçen Mamak Belediyesi, Ankara’daki belediyeler içinde tamamen vatandaş sorunlarının çözümü ve vatandaş memnuniyeti sağlamaya yönelik sistem belgelendirmesine dayanan ISO 10002 belgesini almaya hak kazanarak bu kalite yolculuğunda bir basamak daha atladı.

Vatandaş odaklı hizmetin önemine işaret eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak halkına vermiş olduğu hizmetin kalitesini artırmak ve standart hale getirmek için kurulan bu sistemle vatandaş memnuniyetini sağlayacaklarını ve bu doğrultuda sürekli iyileştirme gerçekleştireceklerini söyledi. Akgül, “İdarelerin ellerini güçlendiren, idareyle vatandaşın arasında köprü vazifesi olmamızı sağlayan bu çalışmaları önemsediğimiz zaman çok mesafe katederiz. Objektiflik, müşteri odaklı yaklaşım, cevap verilebilirlik, hesap verebilirlik ve sürekli iyileştirme başlıkları altında gerçekleşen denetimler sonucunda ISO 10002 belgesini almaya hak kazandık, gururluyuz. Başarıda ve hizmette sınır tanımayan bir anlayış içerisinde daha büyük hedeflere personelimizle birlikte koşacağız. Mamak için tüm engelleri aşarak hizmet üretmeye devam edeceğiz ve daha büyük başarılara imza atacağız. Almış olduğumuz bu belgeyle vatandaşımızın istek ve şikayetlerinin önemi tescillendi. Ankara’da bu belgeyi almaya hak kazanan tek belediye olarak bu belgenin kurumumuza kazandırılmasında emeği geçen Meclis üyelerimize, başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize ve tüm personelimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Copyright © 2009 Beyoğlu Danışmanlık - Tüm Hakları Saklıdır.
Adres: Osmaniye Mah. Şirin Sok. Tekin Plaza B Blok No:6 Kat:2/2 Bakırköy / İstanbul
TEL: (212) 510 39 71 - FAX : (0212) 510 39 71 GSM : (0532) 350 82 45 E-Posta: bilgi@beyogludanismanlik.com